תיקוני סורגים

כמעט בכל חלון שקיים בבניין מבוגרים ישנם סורגים. השימוש בסורגים מביא באופן טבעי לתקונים רבים הנוגעים לסורגים בבתי מגורים. אלו אמורים להוות חיץ פיזי ולמנוע נפילה מהחלונות. הדבר מקבל משנה תוקף בבתים שבהם יש תינוקות וחיות מחמד.


הסורגים בחלונות ומרפסות רבות סובלים עם השנים מבלאי רב. בבתים רבים ובמיוחד אלו הישנים קיימים סורגים זה שנים שלא נהנו, מצד אחד, לתחזוקה נאותה ומצד שני נמצאים שנים רבות במצב בו היו חשופים למפגעים רבים שהביאו לבלאי בולט של אותם סורגים.


כיום ניתן להבחין במבנים רבים בהם סורגים שאט אט "נאכלים" וסובלים מהזנחה למול בלאי של שנים, התקבעות החומרים, רטיבות ועמה חלודה רבה, שבירה בשל לחצים ועוד. אי תקינות הסורגים הופכים אותם לא פעם לנקודה מסוכנת בבית. החלשות הסורגים עלולה להביא למצב שאלו יקרסו כשמישהו ישען עליהם, התרחבותם עלולה ליצור מצב של היתקעות של חיות המחמד ואף ראש של תינוק א וילד סקרן ועוד.

במקרים רבים הבלאי של הסורגים אינו דרוש החלפה שלהם בחדשים. הניסיון הרב אותו צברתי עם השנים וההכרה של החומרים והאקלים בישראל מאפשרים לי לא פעם לקחת סורגים ישנים, לתקן ולשדרגם כאילו היו חדשים. במקרים בהם מדובר בבלאי של שנים אנו נציע את התיקון והשדרוג במחיר ההוגן ביותר כשבטחון הדיירים הוא זה העומד לנגד עיני.